Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Dom Pomocy Społecznej w Foluszu - Szkolenie ,,Pierwsza pomoc"

Szkolenie ,,Pierwsza pomoc"

Po uczestnictwie w grudniowych warsztatach „Pierwszej pomocy przedmedycznej” przeprowadzonych przez wykwalifikowany personel Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle, w dniach 19-21 marca 2024 roku pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Foluszu brali udział w Kursie Pierwszej Pomocy organizowanym przez Fundację TZMO „Razem Zmieniamy Świat”.

Udział w szkoleniach może znacząco zwiększyć skuteczność niesionej pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Niejednokrotnie zdarza się, że pierwsze działania ratownicze podejmuje osoba postronna, często bez wykształcenia medycznego.

Sprawdzenie podstawowych funkcji życiowych osoby poszkodowanej, proste czynności wykonane przed przybyciem ratowników i zasady prawidłowo przeprowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej może uratować życie lub zdrowie.

 

Przeprowadzanie szkoleń zwiększa bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.