Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Aktualności

Artykuły

 • Oświadczenie Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Foluszu

  W związku z pojawiającymi się w mediach nieprawdziwymi lub niedokładnymi informacjami dotyczącymi stanu zdrowia mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu informuję, że w dniu 01.12.2023 r. wystąpiły u mieszkańców Domu dolegliwości w postaci biegunki. Dyrektor Domu niezwłocznie zawiadomił o tym fakcie Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Jaśle. Tego samego dnia pracownicy stacji sanitarno-epidemiologicznej podjęli działania polegające na poddaniu badaniom chorych mieszkańców, pracowników mających bezpośredni kontakt z przygotowaniem posiłków oraz sprawujących bezpośrednią opiekę nad mieszkańcami. Ponadto mieszkańcy, u których wystąpiły wyżej wymienione objawy, również w tym dniu zostali skonsultowani przez lekarza rodzinnego, pod którego opieką pozostają. Pracownicy Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaśle pobrali także próbki żywności, którą spożywali mieszkańcy. Podkreślam, że przeprowadzone dotychczas badania nie potwierdziły, że przyczyną dolegliwości było jakiekolwiek zatrucie pokarmowe, o czym błędnie informują media!

  Od dnia 04.12.2023 r. nie było nowych zachorowań, a mieszkańcy czują się dobrze.

   

  Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Foluszu

  Marta Misiołek

   

  Czytaj Więcej o: Oświadczenie Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Foluszu
 • W poszukiwaniu upragnionej wiosny

  Korzystając z pięknej pogody dnia 15 lutego 2024 roku grupa mieszkańców wybrała się na spacer do pobliskiego Magurskiego Parku Narodowego. Przechadzając się niestety jeszcze nie zauważyliśmy żadnych oznak wiosny, poza pięknym śpiewem ptaków, który wprawił wszystkich spacerowiczów w atmosferę zbliżającej się małymi kroczkami wiosny.

  Mamy nadzieję, że kolejna wyprawa pozwoli nam poczuć zapach i zobaczyć zwiastuny przedwiośnia.

   

  Czytaj Więcej o: W poszukiwaniu upragnionej wiosny
 • Spotkanie Walentynkowe

  14 luty Walentynki to szczególny dzień w roku, bowiem wszyscy w sposób bardziej śmiały okazują sobie uczucia, są zatem doskonałą okazją, aby wyznać to co czujemy osobie, na której bardzo nam zależy, jest wyjątkową chwilą, która skłania nas do zastanowienia się nad istotą miłości.

  Czytaj Więcej o: Spotkanie Walentynkowe