Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Dom Pomocy Społecznej w Foluszu - Uroczystość odpustowa w Domu Pomocy Społecznej w Rudzie

Uroczystość odpustowa w Domu Pomocy Społecznej w Rudzie

W środę 19 czerwca 2024 r. delegacja mieszkańców Domu, wraz z Panią Dyrektor Martą Misiołek, uczestniczyła w uroczystości odpustowej ku czci Świętego Brata Alberta, która odbyła się w Domu Pomocy Społecznej w Rudzie.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą koncelebrowaną przez Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Ksiądz Biskup w skierowanych do uczestników słowach przybliżył postać św. Brata Alberta i podkreślił znaczenie najprostszych gestów miłosierdzia, które można kierować, na co dzień, w stronę drugiego człowieka. Zwrócił też uwagę na istotną rolę pomocy społecznej. Po zakończonej Mszy Świętej uczestnicy uroczystości udali się na ciepły poczęstunek. Nie zabrakło także deseru w postaci lodów oraz domowych wypieków, które smakowały najbardziej. Mogliśmy także wspólnie pośpiewać, a także potańczyć jeśli ktoś miał na to ochotę.